ابزار برقی و شارژی, دریل همزن

انواع تیغه دریل همزن _آشنایی کامل با تیغه های دریل همزن

آشنایی کامل با انواع تیغه های دریل همزن

در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع تیغه دریل همزن بپردازیم. تیغه دریل همزن که با نام های پره دریل همزن، پارو دریل همزن یا میله دریل همزن شناخته می شود و در ترکیب کردن مواد به شما کمک می کند. شما می توانید از آنها برای ترکیب مواد مختلف از گل و لای، رنگ و ملات گرفته تا بتن، گچ، دوغاب و غیره استفاده کنید.

هنگام خرید انواع تیغه دریل همزن به چه چیزی توجه کنم؟

اولین کاری که باید انجام دهید این است که بررسی کنید آیا تیغه ها با دریل شما سازگاری دارند یا خیر. انواع تیغه دریل همزن می توانند در هر جهتی (بالا و یا پایین) مواد را با هم ترکیب کنند. سبک مخلوط کردن مواد بستگی به ترجیحات شخصی شما دارد. همچنین باید حجم و نوع مواد را در نظر داشته باشید. به طور مثال از تیغه دریل همزنی می توانید برای مخلوط کردن گچ استفاده کنید که از ورود هوا به مخلوط خودداری کند. همچنین باید اندازه ظرفی که قرار است مخلوط را در آن درست کنید را هم در نظر داشته باشید. در ادامه نکاتی در این رابطه بیان می کنیم.

شاید تمایل به خواندن این مقاله را داشته باشید: هر آنچه که باید درباره دریل همزن بدانید

اندازه پره دریل همزن

اجازه دهید قطر پره دریل همزن بین یک سوم و یک دوم سطل یا ظرفی باشد که مواد را در آن ترکیب می کنید. یک دریل یا میکسر را متناسب با قدرت و سرعتی که می خواهید، انتخاب کنید تا بهترین نتیجه ممکن حاصل شود.
به عنوان مثال اگر قطر پره دریل ۱۲۰ میلی متر (۵ اینچ) است، ظرف یا سطل مخلوط باید بین ۲۴۰ تا ۳۶۹ میلی متر (۱۰ تا ۱۵ اینچ) باشد. به این ترتیب تیغه دریل همزن در ظرف یا سطل گیر نمی کند و به آن آسیبی نمی رساند.

انواع پرده دریل همزن

انواع پرده دریل همزن

اندازه ظرف یک دریل همزن

اندازه ظرف یک دریل همزن

انواع تیغه دریل همزن

در ادامه ما برخی از انواع تیغه دریل همزن را به شما معرفی خواهیم کرد. بسته به شرایطی که دارید می توانید یکی از آنها را برای کار خود انتخاب کنید.

تیغه دریل همزن نیمه گرد

این نوع تیغه ها دارای سر نیمه گرد هستند و در وسط آن از میله ها به صورت شبکه ای استفاده شده است. این نوع تیغه ها کار له کردن را به خوبی انجام می دهند. این شبکه به شما این امکان را می دهد تا با بالا و پایین کردن موادی مانند گچ، آن را له کنید تا گچ بتواند به خوبی در داخل ظرف پخش شود. این یکی از انواع تیغه های دریل همزن است که شبیه به دستگاه پوره کن سیب زمینی می باشد.

تیغه همزن نیمه گرد

تیغه همزن نیمه گرد

تیغه دریل همزن چرخی

این نوع پره دریل همزن از طراحی شبیه به چرخ الهام گرفته شده است. این طراحی دارای چرخ آلومینیومی و شفت لوله ای فولادی است و این بدان معناست که برای کار های سنگین ایده آل است. شما باید با دست از تیغه دریل همزن چرخی استفاده کنید. این در حالی است که قسمت چرخ در مخلوط قرار می گیرد. از آنجایی که این ابزار دارای دسته T شکل است، کنترل بیشتری به کاربر می دهد. بنابراین چرخ را می توان از بالا به پایین فشار داد و از پایین به بالا کشید. مخلوط می تواند به طور آزادانه از مرکز چرخ عبور کند و اطمینان حاصل شود که مواد له می شود.

تیغه دریل همزن چرخی

تیغه دریل همزن چرخی

تیغه دریل همزن دروازه ای / گیت

یکی دیگر از انواع تیغه دریل همزن، پره دروازه ای / گیتی است. این تیغه طراحی خود را از شکل دروازه یا گیت الهام گرفته است. این تیغه پارویی برای دریل هایی با سرعت آهسته مناسب است زیرا به حداقل برق مصرفی برای ایجاد کشش نیاز دارد. در حالی که مواد سبک مانند گچ را مخلوط می کند. همان طور که از تصویر زیر مشاهده می کنید کناره های پره می توانند مستقیم و نوک تیز باشند و یا می توانند حالت پخ خورده داشته باشند.

تیغه دریل همزن دروازه ای

تیغه دریل همزن دروازه ای

طرح پروانه تیغه دریل همزن

با سه تیغه پروانه پلاستیکی، با استفاده از یک عمل اختلاط شعاعی مواد را از پایین به بالا با هم ترکیب می کند و حرکت می دهد. این عمل به سیالات تنش برشی وارد می کند و برای مخلوط کردن مایعات چسبناک استفاده می شود.

تیغه پروانه ای

تیغه پروانه ای

طرح های پروانه دوقلو

یکی دیگر از انواع تیغه دریل همزن، طرح های پروانه دوقلو می باشد. این طرح به تولید یک مخلوط با پاشش پایین کمک می کند و در واقع یک عمل مخلوط موازی ایجاد می کند و به ترکیب و پخش مواد مورد استفاده کمک می کند. که به نوبه خود به این معناست که این نوع تیغه ها از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

تیغه پروانه ای دوقلو

تیغه پروانه ای دوقلو

طرح های مارپیچ دو تیغه ای

این طرح تیغه دریل همزن نسخه دو تیغه ای از طرح مارپیچ سه تیغه ای است که در ادامه آن را معرفی می کنیم. این نوع طرح برش کمتری روی تیغه ها ایجاد می کند. این نوع پره دریل همزن به گشتاور کمتری نیاز دارند و برای ترکیب رنگ ها، چسب ها و غیره مناسب هستند.

تیغه مارپیچ دوتیغه ای

تیغه مارپیچ دوتیغه ای

طرح های مارپیچ سه تیغه ای

طرح های مارپیچ سه تیغه ای یکی دیگر از انواع تیغه دریل همزن هستند. همان طور که از نامشان پیداست از سه تیغه تشکیل شده اند که دو تیغه مارپیچ شده و یک تیغه دیگر از آنها عبور می کند. تیغه ها از دستگاه ها و دریل های همزن با گشتاور بالا برای ایجاد یک عمل مخلوط کردن صاف و یکنواخت استفاده می کنند. که مواد را مخلوط کرده و می چرخاند و مواد را از پایین به بالا می کشد. شما همچنین می توانید از این تیغه ها همراه با یک تیغه مارپیچ معکوس استفاده کنید تا عمل ترکیب بالا به پایین را هم انجام دهید.

مارپیچ سه تیغه ای

مارپیچ سه تیغه ای

طرح های پارویی حلقه ای

این طرح پارویی از فولاد حرفه ای سنگین تشکیل شده است که آن را برای چرخاندن و هم زدن حجم زیادی از مواد چسبناک مناسب می کند.

پارویی حلقه ای

پارویی حلقه ای

طرح های پارویی حلقه ای زاویه دار

این نوع تیغه دریل همزن برای مکش بالا طراحی شده است تا از ورود هوا به مخلوط جلوگیری کند. اگر هوا وارد ترکیبات شما شود؛ هنگام استفاده حباب های هوا ظاهر می شوند و مشکلاتی را ایجاد می کنند. این پارو برای چرخاندن و هم زدن طراحی شده است و برای مایعات مناسب تر است.

پارویی حلقه ای زاویه دار

پارویی حلقه ای زاویه دار

طرح های پارویی مارپیچی پیچی بدون لبه

از دیگر انواع تیغه دریل همزن می توان به طرح های پارویی مارپیچی پیچی بدون لبه اشاره کرد. این پره ها مخلوط را از پایین به بالا می چرخانند و بلند می کنند. موثرترین تیغه برای ملات های سنگین، اپوکسی، رندر و اسکرید است. عدم وجود لبه به این معناست که تیغه ها در برابر آسیب یا علامت زدن ظرف مورد استفاده محافظت نمی شوند.

پارویی ماروپیچی پیچی بدون لبه

پارویی ماروپیچی پیچی بدون لبه

طرح های پارویی مارپیچی پیچی با لبه

اما در انتهای مقاله انواع تیغه دریل همزن ما طرح های پارویی مارپیچی پیچی با لبه را به شما معرفی خواهیم کرد. این پره ها مخلوط را از پایین به بالا می چرخانند و بلند می کنند. موثرترین پره برای ملات های سنگین است. وجود لبه هایی که در اطراف تیغه ها قرار گرفته اند به این معناست که از پره ها در مقابل آسیب یا علامت گذاری ظرف محافظت می شوند.

پارویی مارپیچی پیچی با لبه

پارویی مارپیچی پیچی با لبه

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

یک نظر در “انواع تیغه دریل همزن _آشنایی کامل با تیغه های دریل همزن

  1. امین روحانی گفت:

    مقاله بسیار کامل و کارآمدی بود
    این همزن ها معمولا در صنعت کاشی کاری و نقاشی استفاده میشود
    امیدوارم در راستای افزایش اطلاعات کاربران مقالات بیشتری منتشر کنید.
    ممنون از اطلاعات ذکر شده در مقاله

دیدگاهتان را بنویسید