ابزار برقی و شارژی, چکش تخریب

چکش تخریب گریسی چیست؟ _ آشنایی با چکش تخریب گریسی

چکش تخریب گریسی چیست؟

تخریب یکی از اصلی‌ترین قسمت‌ های بازسازی و ساخت مجدد خواهد بود. امروزه به لطف انواع ابزارآلات هوشمند شما می‌ توانید با آسانی، کیفیت و سرعت بسیار بیشتری فرآیند تخریب را انجام دهید و پیش ببرید. چکش تخریب گریسی نمونه‌ ای از ابزار های کارآمد برای اعمال تخریب در انواع پروژه‌ های ساختمانی و شهرسازی است که در ابعاد، وزن‌ ها و با قدرت‌ های متنوع تولید می‌ شود.

با توجه‌ به این تعدد و تنوع تولید شما این امکان را خواهید داشت تا در سایر پروژه‌ های سنگین یا نیمه‌ سنگین کاری خود از این آیتم استفاده نمایید. همان‌ طور که واضح است کار با این ابزار نیاز به مهارت‌ ها و آمادگی‌ های بسیاری خواهد داشت از این‌ رو تنها افراد حرفه‌ای می‌ توانند از تمام قابلیت‌ های این ابزار به‌ درستی استفاده نمایند. در ادامه متن بیشتر در خصوص قابلیت‌ ها و ویژگی‌ های چکش تخریب گریسی و حوزه‌ های به‌ کارگیری آن توضیح خواهیم داد.

آشنایی با کاربرد چکش تخریب گریسی

همان‌ طور که از نام این دستگاه نیز مشخص است، شکل اعمال آسیب و تخریب آن با ضربه است. در قسمت سری این ابزار انواع مته‌ ها با سایز مختلف جا خواهند گرفت. دستگاه نیروی خود را به کمک این مته‌ ها به شکل چرخشی و ضربه‌ای در منطقه مد نظر وارد می‌ نماید. برای اینکه بتوان به‌ خوبی این ابزار و ارتعاشات حاصل از آن را کنترل نمود، دو دسته یکی در قسمت پشتی دستگاه و یکی در قسمت جلویی طراحی شده است. به کمک این دسته‌ ها شما می‌ توانید با دقت بالا و خستگی کم برای تخریب اقدام نمایید.

شروع کار دستگاه به کمک یک شاسی که در دسته پشتی جای گرفته است، انجام خواهد شد. هر گاه این شاسی را رها کنید، چکش تخریب گریسی نیز از کار خواهد ایستاد. در این مدل برای اینکه روان‌کنندگی لازم میان چرخ‌دنده‌ ها ایجاد شود از گریس استفاده می‌ شود.

از این ابزار شما می‌ توانید برای تخریب بتن، آسفالت، سنگ‌ های محکم و سخت و مواردی این‌ چنینی استفاده نمود. به طور ویژه این دستگاه در از بین‌ بردن دیواره‌ ها کمک گرفته می‌ شود. با توجه‌ به قدرت بالای این دستگاه از اتصال مستقیم برق به کمک سیم رابط برای روشن نمودن استفاده می‌ شود. توجه داشته باشید که از این چکش برای تخریب دیواره‌ های نسبتاً ضخیم و محکم استفاده می‌ شود و نمی‌ تواند در پروژه‌ های سبک آن را به کار گرفت. شما بایستی با در نظر گرفتن شرایط کاری خود و مصالحی که قصد تخریب آنها را دارید، مدل و نوع مشخصی از چکش تخریب گریسی را خریداری نموده و به کار بگیرید.

آشنایی با چکش تخریب گریسی

آشنایی با چکش تخریب گریسی

نقاط قوت و ضعف چکش تخریب گریسی

طبیعی است که هر دستگاه با توجه‌ به ساختار و جزئیات عملکردی خود با نقاط قوت و ضعف مشخصی همراه است. شما بایستی ابتدا به‌ خوبی با این موارد آشنا شوید و سپس متناسب با شرایط خود بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید. خوب است به این نکته اشاره کنیم که این نقاط قوت و ضعف با فرض استفاده استاندارد و اصولی شما از این نوع چکش تخریب ها مطرح می‌ شوند. استفاده نادرست شما از این ابزار می‌ تواند باعث مشاهده ویژگی‌ های منفی بیشتری در دستگاه شود که تماماً مربوط به اعمال اشتباه شما خواهند بود.

• نقاط قوت چکش تخریب:

اولین نکته و مهم‌ترین گزینه در خصوص ویژگی‌ های مثبت این ابزار می‌ توان به طول عمر مفید بالای آن اشاره نمود. در صورتی‌ که از این ابزار و نمونه‌ های مشابه آن به طور مستمر استفاده شود به دلیل استهلاک بالای آنها طبیعی است که در مدت‌ زمان کوتاهی شما با نقص‌ های فنی مواجه شوید. باید گفت که خوشبختانه این نمونه از چکش‌ های تخریب طول عمر مفید بسیار بیشتری خواهند داشت و شما می‌ توانید بدون بروز مشکلات جانبی خاصی برای طولانی‌ مدت از چکش تخریب گریسی استفاده نمایید.

نکته دیگری که می‌ توان از آن به‌ عنوان نقطه قوت یاد کرد، قابلیت متنوع و متناسب با نیاز این دستگاه است. در پروژه‌ های تخریب برای اجرا کار ها به دستگاه‌ هایی با سطوح قدرت و دقت متفاوت نیاز است. انواع مدل‌ های این دستگاه و همچنین مته‌ های طراحی شده برای آن به حدی متنوع هستند که شما می‌ توانید انتخاب متناسب با نیاز خود را بدون هیچ مشکلی داشته باشید. این تنوع دسترسی باعث می‌ شود تا شما از اتلاف انرژی و یا اشتباهات حین کار به شکل محسوسی جلوگیری نمایید.

• نقاط ضعف چکش تخریب:

همان‌ طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم در این محصول از گریس به‌ عنوان روان‌ کننده چرخ‌ دنده‌ ها استفاده می‌ شود. متأسفانه گریس نقطه انجماد به نسبت پایینی دارد. این ویژگی باعث می‌ شود تا در فصول سرد سال و یا در مناطق سردسیر شما برای استفاده از این دستگاه با مشکل مواجه شوید. سرمای هوا باعث یخ‌ زدن و انجماد گریس خواهد شد. با یخ‌ زدن گریس، چرخ‌ دنده‌ ها روی‌ هم ساییده خواهند شد و دستگاه نمی‌ تواند به‌ درستی کار کند. از سوی دیگر سایش چرخ‌ دنده‌ ها روی‌ هم می‌ تواند باعث بروز شکستگی در آنها و یا فرسایش زود هنگام شود.

برای حل این مشکل توصیه می‌ شود که اگر در دمای پایین مجبور به استفاده از چکش تخریب گریسی هستید، حداقل ۱۵ دقیقه پیش از شروع فعالیت دستگاه آن را روشن نمایید. طی این مدت قطعات دستگاه گرم خواهند شد. این گرما می‌ تواند انجماد گریس را از بین ببرد و آن را به جریان بیندازد. با این اقدام می‌ توان فرسایش و آسیب‌ های احتمالی وارد شده به این چکش را کاهش داد و از آن حتی در دمای پایین نیز استفاده نمود. توصیه ما به شما این است که اگر در مناطق سردسیر کار تخریب انجام می‌ دهید به‌ جای تهیه چکش تخریب گریسی به سراغ انتخاب چکش تخریب روغنی بروید. بدین شکل می‌ توانید با سرعت بیشتر و فرسودگی کمتری فعالیت مد نظر خود را انجام دهید.

مزیت و معایب چکش تخریب گریسی

مزیت و معایب چکش تخریب گریسی

جمع بندی

چکش تخریب گریسی انتخاب بسیار مناسبی برای تخریب بتن، آسفالت، سنگ و… در پروژه‌ های سنگین و نیمه‌ سنگین است که با تنوع مدل‌ های خود می‌ تواند متناسب با نیاز واقعی شما عمل نماید. نکته‌ای که در خصوص کار با این ابزار وجود دارد این است که شما بایستی پس از هر ۱۱۰ الی ۱۲۰ ساعت کار با این دستگاه آن را برای سرویس‌ دهی یا به‌ اصطلاح دقیق‌تر گریس‌ کاری استراحت دهید. طی این فرایند گریس قبلی که کیفیت خود را از دست‌ داده است از داخل چکش تخلیه می‌ شود و چرخ‌ دنده‌ ها تمیز می‌ شوند.

 

شاید تمایل به خواندن این مقاله را داشته باشید: هر آنچه که باید در مورد نحوه گریس کاری چکش تخریب بدانید

 

در نهایت نیز گریس نسوز، با کیفیت و مخصوص وارد محفظه مخصوص خواهد شد. چکش تخریب گریسی با رعایت زمان مناسب سرویس‌ دهی و حدود دمای مناسب می‌ تواند در طولانی‌ مدت بدون هرگونه نقص فنی یا آسیب برای شما کار نموده و عملکرد مناسبی نشان دهد.

نوشته های مرتبط

1 نظر در “چکش تخریب گریسی چیست؟ _ آشنایی با چکش تخریب گریسی

  1. بازتاب: Anonymous

دیدگاهتان را بنویسید