چکش تخریب چیست؟

این وسیله جز ابزار های سنگین و بزرگ به حساب می آید که در جهت تخریب ساختمان ها، دیوار ها و کف که از جنس بتن، آسفالت، کاشی و غیره… می باشند کاربرد دارد. همچنین از چکش تخریب می توان در حفاری، جاده سازی و حفر در معادن استفاده نمود. این وسیله در پروژه های ساختمانی و عمرانی کاربرد های فراوانی خواهد داشت. این دستگاه انواع و مدل های مختلفی دارد که به واسطه کارکرد متفاوت آن ها مشخص خواهد شد.

به چکش تخریب، هیلتی نیز می گویند زیرا کمپانی آلمانی هیلی اولین شرکتی بوده است که به تولید و توزیع دریل های تخریبی پرداخته است بنابراین این دستگاه به هیلتی نیز معروف شده است. این دستگاه بسیار پر قدرت می باشد و وزن زیادی را داراست و با ضربه های پشت سر هم عملیات تخریب را انجام می دهد.

در هنگام استفاده از این وسیله باید جانب احتیاط را رعایت نمود. این دستگاه به دلیل قدرت زیادی که داراست بنابراین باید افرادی که قدرت بدنی بالایی دارند از آن استفاده نمایند. زیرا ممکن است ایجاد مشکل و خسارت نماید.

فروشگاه بزرگ ابزارآلات انبرچه ارائه دهنده انواع چکش تخریب ها به همراه برند های مختلف توانسته است نیاز مصرف کنندگان را برآورده نماید. انبرچه درصدد است که با توزیع بهترین محصولات با مناسب ترین کیفیت ها و به صرفه ترین قیمت ها رضایت مشتریان خود را جلب نماید. شما می توانید به راحتی محصولات مورد نیاز خود را از طریق انبرچه فراهم نمایید. قیمت چکش تخریب ها وابسته به نوع و کارکرد آن ها متفاوت است. شما می توانید برای اطلاع از لیست قیمت های محصولات انبرچه به صفحه فروشگاه مراجعه فرمایید.

انواع چکش تخریب

در زیر به توضیح و شرح انواع دریل های تخریبی می پردازیم.
۱. تخریب بادی: منبع دریافت انرژی این وسیله کمپرسور هوا است. که این کمپرسور دارای موتوری دیزلی می باشد.
۲. تخریب هیدرولیکی: این نوع از چکش تخریب ها قابل حمل می باشند و کاربرد بیشتری نسبت به حالت برقی و بادی دارند. همچنین در مکان هایی که احتمال ایجاد انفجار و برق گرفتگی وجود دارد مانند حفاری در معادن کاربرد بیشتری خواهد داشت.
۳. تخریب بنزینی: این وسیله منبع انرژی خود را از موتور های بنزینی دریافت می کند.
۴. تخریب برقی: این نوع از دستگاه ها نیز منبع انرژی آن ها موتور های الکتریکی می باشند. در گذشته این نوع از دریل تخریب ها قدرت کمتری نسبت به حالت بادی خود داشته اند ولی هم اکنون با پیشرفت علم و تکنولوژی قدرت آن ها برابر با چکش تخریب های بادی شده است. مزیتی که تخریب های برقی نسبت به حالت بادی دارند پرکاربردتر بودن و قابلیت استفاده در مکان های مختلف را دارا می باشند. همچنین قیمت آن ها نیز مناسب تر می باشد.
انواع چکش تخریب